گزارش کلاس های تابستانه مدرسه دخترانه متوسطه اول اطهار

کلاس های تابستانه مدرسه دخترانه متوسطه اول اطهار

مدرسه اطهار یک مدرسه دخترانه متوسطه اول در ناحیه دو آموزش و پرورش اصفهان می باشد. این مدرسه زیر نظر موسسه خیریه امام صادق (ع) به فعالیت های آموزشی می پردازد. بنیاد خیریه فرهنگی امام صادق علیه السلام، برای اولین بار در طول تاریخ تاسیس خود درتابستان 1402 طی جلسات متعدد و شور و مشورت هایی که در تاریخ 22خرداد ماه با افراد متخصص در این زمینه انجام شد، اقدام به برگزاری و راه اندازی کلاس های تابستانه تحت عنوان  *کلاس های تابستانه یخ در بهشت* در مدرسه دخترانه متوسطه اول اطهار کرده است.

مدیریت این کلاس ها با سرکار خانم ممیز می باشد و دیگر عوامل اجرایی که با ایشان در این زمینه همکاری کردند ، متشکل از یک کادر اداری قوی و کار آزموده از فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی و ارشد در حوزه های روانشناسی و مشاوره و دیگر رشته های مرتبط با بحث آموزش و تربیت می باشند.

اولین اقدام انجام شده جهت برگزاری کلاس های تابستانه، جشن افتتاحیه  این کلاس ها و هم زمانی این جشن با جشن دهه  ولایت و عید بزرگ غدیرخم در دبیرستان اطهار بود که به لطف خداوند با حضور پرشور و حداکثری کودکان و خانواده های محترم، انجام شد.

جلسه مدرسه دخترانه متوسطه اول اطهار

  • جلسه هماهنگی موسسه خیریه فرهنگی امام صادق (ع) برای برگزاری کلاس های تابستانه

حوزه های آموزشی کلاس های تابستانه

این کلاس ها در 3حوزه آموزشی، فرهنگی و هنری در مدرسه دخترانه متوسطه اول اطهار برگزار شدند و از 10تیرماه تا 10شهریور ماه  مجموعا 223 نفر درکلاس های تابستانه یخ در بهشت ثبت نام کرده اند که از این تعداد48 نفر در حوزه آموزش، 127نفر در حوزه فرهنگی و 48 نفر در حوزه هنری ثبت نام شده اند و از خدمات ارائه شده بهره برده اند.

یک نکته مهم در رابطه با 2حوزه آموزشی و هنری طرح یخ در بهشت این است که تمامی کارگاه های مذکور در 3سطح خصوصی، نیمه خصوصی و عمومی تشکیل شدند، جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع به جدول زیر توجه بفرمایید:

حوزهتعدادجلساتظرفیت خصوصیظرفیت نیمه خصوصیظرفیت عمومی
آموزشی101 الی 3 نفر4 الی 7 نفر8نفر به بالا
هنری81 الی 3 نفر4 الی 7 نفر8نفر به بالا

در ادامه طی جداولی جداگانه به تشریح کارگاه های تشکیل شده در  هر 3حوزه، نام کارگاه ها، سطوح ثبت نامی پرداخته می شود:

حوزه آموزشی

نام کارگاهسطح ثبت نام شده
ریاضی ششمخصوصی
ریاضی هشتمخصوصی
زبان هفتمنیمه خصوصی
ریاضی سومخصوصی
ریاضی هفتمخصوصی
ریاضی هفتمنیمه خصوصی
فارسی هفتمخصوصی
ICDLخصوصی
فارسی چهارمخصوصی
ریاضی ششمخصوصی
علوم هفتمخصوصی
نام کارگاهسطح ثبت نام شده
عربی هفتمخصوصی
زبان دهمخصوصی
زبان نهمخصوصی
زبان انگلیسی(مکالمه)عمومی
ریاضی ششمخصوصی
ریاضی نهمخصوصی
هندسه دهمخصوصی
مهارت های زندگیخصوصی
ریاضی چهارمخصوصی
عربی هفتمخصوصی

 

  •  دلیل اینکه بعضی دروس چندبار تکرار شده اند این است که نام استاد و روزکارگاه ها متفاوت می باشد.
  •  به دلیل استقبال مراجعین از کارگاه زبان انگلیسی(مکالمه)، این کارگاه در ترم 2 هم برگزار گردید.

حوزه هنری:

نام کارگاهسطح ثبت نام شده
رزینخصوصی
نقاشی کودکانعمومی
سیاه قلمنیمه خصوصی
مینیاتورخصوصی
تذهیبخصوصی
خوشنویسیعمومی
سفالنیمه خصوصی
چرم دوزیخصوصی
  •  به دلیل تقاضای مراجعین، کارگاه های نقاشی و خوشنویسی، در ترم 2 هم برگزار گردید.

 

حوزه فرهنگی(طرح تسنیم):

نام کارگاهسطح ثبت نام شده
حفظ قرآن بزرگسالانعمومی
حفظ قرآن کودکانعمومی
تدبر در زیارت عاشوراعمومی
نهج البلاغهعمومی
مهدویتعمومی

کارگاه نقاشی مدرسه دخترانه متوسطه اول اطهار

  • کارگاه نقاشی کودکان ترم یک مدرس: سرکار خانم مشتاق

شهریه کلاس های تابستانه مدرسه اطهار

طی جلسات هم اندیشی مجموعه یخ در بهشت با بنیاد خیریه فرهنگی امام صادق علیه السلام و با حمایت موثر مدیر بنیاد قرار بر این شد که شهریه ها و تعرفه های در نظر گرفته شده برای هر کارگاه، به منظور بهره وری حداکثری، به صورت حداقل در نظر گرفته شود.

به دلیل همزمانی برگزاری کارگاه های طرح تسنیم با محرم و صفر و اربعین حسینی، با صلاح دید مدیر مجموعه یخ در بهشت و هماهنگی با بنیاد خیریه فرهنگی امام صادق علیه السلام بنا بر این شد تمامی کارگاه های این طرح به صورت رایگان برگزار شوند.

شهریه کلاس های تابستانه مدرسه دخترانه متوسطه اول اطهار

شرحی بر حوزه های آموزشی

حوزه آموزشی

حوزه آموزش شامل : کلاسهای تقویتی از ابتدایی تا دبیرستان، آموزش مهارت های 10 گانه زندگی، زبان انگلیسی(مکالمه).

زبان انگلیسی(مکالمه): دانش آموزان بعد از سطح بندی توسط مربی مربوطه، در ترم اول به یادگیری مفاهیم عنوان شده در کتاب Family and Friends پرداختند و در ترم دوم مشغول یادگیری مفاهیم انگلیسی عنوان شده در کتاب Family Starter هستند.

  •  تمامی کارگاه های یاد شده در حوزه آموزشی، از شنبه تا چهارشنبه در 2 نوبت صبح و عصر طی 10 جلسه آماده ارائه خدمات به دانش آموزان و متقاضیان عزیز، توسط اساتید مجرب در سطح دانشگاه ، مدرسه و آموزشگاه های آزاد می باشند.

کلاس زبان مدرسه دخترانه متوسطه اول اطهار

  • زبان انگلیسی(مکالمه) مدرس: سرکار خانم عامری زاده

حوزه فرهنگی

از حوزه فرهنگی در طرح یخ در بهشت مدرسه دخترانه متوسطه اول اطهار، تحت عنوان *طرح تسنیم* یاد شده است که شامل کارگاه هایی چون: تدبر در زیارت عاشورا، حفظ قرآن کودکان، حفظ قرآن بزرگسالان، مهدویت و نهج البلاغه می باشد که تمامی کارگاه های ذکر شده توسط اساتید با تجربه حوزه و دانشگاه برای علاقه مندان به صورت کاملا رایگان همراه با پذیرایی تا آخر تابستان دایر می باشند. یکی از کارگاه های طرح تسنیم که به دلیل همزمانی با ایام محرم و صفر، بیشترین شرکت کننده و متقاضی را به خود اختصاص داده است کارگاه تدبر در زیارت عاشورا می باشد.

از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگی، پذیرایی از شرکت کنندگان و اهدای جوایز میان دوره به کودکان 6 تا 12 ساله ی ثبت نام شده در کارگاه حفظ قرآن کودکان است که موفق به حفظ سوره های نبا و فلق شده اند و انشاالله تا پایان دوره، موفق به کل جز30 خواهند شد.

در پایان این دوره به 7نفر از برگزیدگان آزمون تدبر در زیارت عاشورا وام 40میلیون ریالی جهت تشرف به کربلای معلی تقدیم شد.

  • کارگاه های طرح تسنیم، روزهای شنبه و سه شنبه از ساعت 11:30- 8:30  برگزار می شوند

کلاس های قرآنی مدرسه دخترانه متوسطه اول اطهار

  • کارگاه حفظ قرآن کریم ویژه کودکان مدرس: سرکار خانم لطیفی

حوزه هنری

این حوزه اکثر رشته های هنری از جمله: مینیاتور، سیاه قلم، تذهیب، نقاشی کودکان، رزین، چرم دوزی، سفال و خوشنویسی را به خود اختصاص داده است که از شنبه تا چهارشنبه در 2 نوبت صبح و عصر طی 8جلسه در مجموعه یخ در بهشت توسط اساتید و مربیان هنری برگزار شده اند و برخی از این کلاس ها تا پایان شهریور ماه ادامه خواهند داشت.

یکی از رشته های پرکاربردی که در این حوزه با آموزش آن پرداخته شد، کارگاه کار با رزین می باشد که هنرجویان طی 8 جلسه توانستند صفر تا 100 کار با رزین را آموزش ببینند و به خلق آثار هنری بپردازند.

یکی دیگر از اقدامات انجام شده جهت پرکردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در طرح کلاس های تابستانه مدرسه دخترانه متوسطه اول اطهار، ورزش شنا، در ورزشگاه ایثار واقع در خیابان هشت بهشت شرقی، ورزشگاه ایثار، استخر ایثار می باشد، که با توجه به تخفیفات صورت گرفته از سوی بنیاد خیریه فرهنگی امام صادق علیه السلام هم به صورت آموزشی و هم به صورت تفریحی متقاضیان توانستند از خدمات و امکانات این استخر به نحو احسن  بهره مند شوند.

اختتامیه و تجلیل از عوامل برگزار کننده

در نهایت همزمان با میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفرصادق علیه السلام در حضور مدیریت جدید مدرسه دخترانه متوسطه اول اطهار، سرکار خانم غفرانی، معلمین و کادر دبیرستان، مدیریت بنیاد خیریه- فرهنگی امام جعفرصادق علیه السلام و میهمانان عزیز و بزرگواری که در ادامه به معرفی آنها پرداخته می شود، از عوامل برگزارکننده کلاس های تابستانه یخ در بهشت تشکر و قدردانی شد و به رسم یادبود لوح تقدیرهایی تقدیم ایشان شد.

 

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *